در محضر آقا

بسمه تعالی

خدمت یکی از علماء عرض کردم: آقا وظیفه ما در این زمان چیست؟ رو چه کاری تمرکز کنیم ؟
ایشون فرمودند: ایتام آل محمد را دریابید .
عرض کردم :یعنی در طرح اکرام ایتام همکاری کنیم ؟
در جواب فرمودند آن کار خوبیست؛ ولی منظور من اینست شیعیانی را که از امام و ولی امر خود غافلند بسوی امامشان  هدایت کنید و به امام و ولی امر شان دلالت نمائید .

   وقت دیگر فرمودند: هدف اصلی امام حسین علیه السلام از قیام ،امر به معروف امت و نهی از منکر آنها بود ؛واما معروف دریافت مفاهیم دین از اهلش یعنی امام معصوم یا نائب وی و منکر همان وضعیت مردم آنزمان بود که دین خود را از غیر امام معصوم میگرفتند و موجبات تباهی دنیا و آخرتشان را فراهم میکردند.

امام با خون خود مردم را به سوی حق رهنمون ومصباح الهدی و سفینة النجاة امت شدند.که بعد از ایشان مکتب پررونق امام محمد باقروامام جعفر صادق علیهم السلام با آن عظمت شکل گرفت.

************************************

کاش میشد تمامی مردم جهان در زیر پرچم حقه امام حسین(ع) جمع میشدند .

تنها این مکتب حسین علیه السلام است که میتواند جهان را متحد کند ،نه مکاتبی که به دست افراد عادی تشکیل شده و مدیریت میشوند .

آیا در جهان کسی هست که این پیام را به گوش جان بشنود؟

اگر پس از آخرین پیامبر ،حکومت به دست معصوم می رسید و تا دوازده نسل ادامه می یافت آیا علمی میماند که کشف نشود ؟ آیا خونی به ناحق ریخته میشد؟ آیا در جهان محرومی میماند؟ و وو ...

موضاعاتی که  همه مکاتب بشری به دروغ ادعای حل آنها را دارند همه بدست انسان کامل قابل حل است و اکثر مردم هم میدانند .

آیا میدانیداین ظلمی که به خاطر قدرت طلبی یک عده بر شما و همه انسانها و نسلهای گذشته و حال وآینده  روا شده تا چه حد وسیع میباشد ؟

اگر تصور کنید در سایه حکومت امام زمان الان چه امکانات پیشرفته ای در اختیارتان بود و چه علومی که در خدمت بشر قرار می گرفت حتما‍َ منقلب میشوید.

بنده حقیر باور دارم اگر همه ما به حقیقت باز گردیم خدا هم این عذاب دردناک غیبت حضرت ولی عصر علیه السلام  را که دامن گیر بشریت است از ما بر میگرداند.

 

سراج24

شاخص

چرا ملت ایران دست‌بسته نیست؟

اقتصاد مقاومتی دیدگاهها

 

آغاز حمله نظامی عربستان به یمن نشاندهنده شکست منطق پوچ عربستان مبنی بر ادعای کد خدائی بر ممالک اسلامی است .

 این ادعا با چاپ قرآن و اعزام مبلغان فریب خورده یا مزدور به اقصا نقاط ممالک اسلامی به نتیجه نرسید و مردم متوجه تزویر آل سعود شدند، به همین دلیل آل سعود متوسل به زور شدند.

*********************************************************

امروزها دشمن روی حربه شایعه خیلی کار میکند . مومنین میبایست همدیگر را آگاه کنند تا این ترفند دشمن نیز ؛ به اذن خدا  شکست بخورد

مذاکرات هسته ای

پس از دوازده سال مذاکره اگر موفقیتی حاصل شود همانا در سایه مقاومت ملت بوده است واما باید به چند نکته توجه داشت .

ملت هزینه سنگینی پرداخت نمود در این صبر بی نظیر

دوم نقش بی نظیر رهبری در هدایت و راهنمائی مذاکره کنندگان هسته ای

سوم اثر بزرگ این توافق از نظر داخلی و خارجی که بایستی مدیریت شود

چهارم اینها میترسند ایران مهار نشود. اگر تراث علمی سالهای قبل نبود این دولت هیچ دست آویزی برای مذاکره نداشت پس این دولت نیز بایستی تراثی برای سالهای آینده فراهم نماید.

پنجم ماکه بمب هسته ای نمیخواهیم چرا بایستی برای آن هزینه بدهیم .

مورد ششم ریسکهای این توافق است که باید مدیریت شوند و عبارتند از :

الف:حکم شدن آژانس که خیانت و بی عدالتی آن بر ما و جهان آشکار است .

ب: دسترسی آژانس به مراکز ما میتواند بسیار عواقب خطرناکی برای ما داشته باشد.

ج:نودو هشت درصداز اورانیم غنی شده مان از کشور خارج میشود که سوخت نیروگاه هسته ای به آن وابسته است . چه تضمینی برای برگرداندن آن وجود دارد. اگر سوء استفاده شود چه؟

د: آژانس دستش برای بازرسی از کلیه مراکز باز شده .اگر ایران اعتراض داشت هشت نفر حکم تعیین میشود که پنج نفرشان از آنها و سه نفرشان از ماست این یعنی غلبه رای آنها و اینکه عملا رای ایران بی ارزش میشود این هم خیلی خطرناک است.

ه: بیست و پنج سال این بازرسیها بایستی ادامه یابد این به نظر غیر منطقی می آید اوباما گفته قابلیت یافتیم تا متوجه ارسال سلاح به هر نقطه توسط ایران بشویم این یعنی هر لحظه میتوانند ادعا کنند ایران به فلان نقطه از جهان سلاح ارسال نموده و ادعاهای کذائی دیگر.

خ: تنظیم پیشنویس جدید به محض صدور بیانیه مبنی بر اینکه ایران حق ندارد حتی یک موشک بالستیک را تا مدت هشت سال حتی تست کند.یعنی امنیت کامل برای اسرائیل .

موشکهای بابرد چهارصدکیلومتر متر و حتی موشکهای کروز هم قابلیت حمل کلاهک هسته ای دارند این به چه معنی است . در غیر این صورت اینها حق ورود به انبارها و کارخانجات ساخت موشک را بخود داده اند .این یعنی نابودی امنیت دفاعی و یقینا اگر امنیت دفاعی نباشد امنیت اقتصادی نیز نخواهد بود.

هر موشک بالستیکی که بتواند یک سرجنگی به وزن 200 کیلوگرم را با خود حمل کند، می‌تواند به جای خرج انفجاری معمولی، کلاهک هسته‌ای داشته باشد.

نقض قطعنامه 2231 براساس روندی که طراحی شده است، تمامی قطعنامه‌های قبلی را باز می‌گرداند.

آیه 102 از سوره مبارکه نساء اشاره می‌کنیم که خطاب به رزمندگان اسلام هشدار اکید می‌دهد؛« ... کافران دوست دارند که شما از سلاح و متاع خود غافل شوید تا آنگاه، یکباره بر شما بتازند».

چرا علی‌رغم آنهمه تاکید و هشدار درباره حفظ حریم نظامی و توانمندی‌های‌ دفاعی کشورمان به حریف اجازه تحمیل این بند خطرناک داده شده است؟ که اکنون برای خروج از آن ناچار به نقض قطعنامه و تحمل پی‌آمدهای آن باشیم؟!

در حالی که الزام ایران به خودداری از تولید سلاح هسته‌ای موضوع اصلی توافق وین و قطعنامه شورای امنیت است و این موضوع در تمامی بندها و مفاد توافق و قطعنامه آمده، دیگر چه نیازی به تاکید جداگانه بر کلاهک هسته‌ای بوده است؟!تاکید بر عدم تولید سلاح هسته‌ای شامل کلاهک هسته‌ای نیز بوده و هست و با جرأت می‌توان گفت تاکید جداگانه بر آن فقط با هدف دست‌اندازی به صنایع موشکی کشورمان صورت پذیرفته است

 

دولت انگلیس با یک روز فاصله ایران را متهم به نقض حقوق بشر کرد و وزیر خارجه آمریکا نیز اعلام کرد ما بایستی مطمئن شویم در قلب و فکر ایرانیها هم چیزی وجود ندارد .

این دو مورد هم بسیار قابل تامل هستند .پس مسئولین و مجلس بایستی هشیار باشند.

در این مورد دکتر ظریف گفتند این نهایت چیزی بود که تونستند از آنها بِکَنَند .

و حرفِ آخر و مهم را امام خامنه ای فرمودند که بایستی منتظربود تا این طرح، مراحل قانونی خود را در مجلس بگذراند.

والسلام

 

 

/ 0 نظر / 21 بازدید